O Klubie

Początki istnienia Klubu Sportowego Pogoń Wiskitki według opowiadań mieszkańców sięgają lat 50 – tych XX wieku. Niestety nie zachowały się żadne dokumenty o Klubie z tamtego okresu. Wiadomo, że do 1999 roku Klub występował w różnych klasach rozgrywkowych Skierniewickiego Związku Piłki Nożnej. Natomiast w latach 2000-2018drużyna seniorów występowała w rozgrywkach klasy „B” Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.
Jednym z najsłynniejszych piłkarzy, którzy rozpoczęli karierę piłkarską w Naszym Klubie jest Krzysztof Sobieski. Występował w Naszym Klubie w latach 1964 – 1969 na pozycji bramkarza. Później był zawodnikiem warszawskiego Ursusa, a w 1976 trafił do Legii Warszawa. W klubie tym spędził 5 lat, zwyciężał w dwóch edycjach Pucharu Polski.Karierę kończył w klubach amerykańskich. Wystąpił dwukrotnie w reprezentacji Polski.
W chwili obecnej Klub Sportowy Pogoń Wiskitki zajmuje się pracą z grupą około 100dzieci i młodzieży z terenu Gminy Wiskitki. Zajęcia piłkarskie prowadzone są w 4 grupach wiekowych

• grupa wiekowa 3-6 lat (rocznik 2018-2015)
  • grupa wiekowa 7-8 lat (rocznik 2014 – 2013)
  • grupa wiekowa 9- 11 lat (rocznik 2012-2010)
  • grupa wiekowa 12-14 lat (rocznik 2007-2009

Klub Sportowy Pogoń Wiskitki od kilkunastu lat realizuje swoje działania statutowe przy współpracy z instytucjami rządowymi i samorządowymi:

• Ministerstwo Sportu i Turystyki (wsparcie finansowe w ramach programu "KLUB");
  • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego (pozyskiwanie dotacji na organizację turniejów sportowych);
  • Urząd Miasta i Gminy Wiskitki (pozyskiwanie dotacji na organizację zajęć oraz turniejów sportowych);
  • Lokalna Grupa Działania "Kraina Rawki" (pozyskiwanie dotacji na sprzęt sportowy).

Oprócz prowadzenia zajęć piłkarskich dla młodych adeptów organizujemy turnieje piłkarskie o zasięgu wojewódzkim, zajęcia integracyjne z rodzicami czy wspólne wyjazd yna mecze piłkarskie.

Wiadomości (utwórz nową)